Ferie w Bibliotece

logoferie0125

W drugim tygodniu ferii w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie odbyły się interesujące zajęcia.

W pierwszym dniu dzieci grały w ciekawe gry planszowe: Gwiezdna podróż, Tajemniczy labirynt, Piraci atakują, Ukryta komnata, Nowi przyjaciele i Lotto. Kolejnego dnia samodzielnie zrobiły masę solną i lepiły serca, tęczę, bałwanki, kwiatki i wiele innych ciekawych projektów. Następnie odbyły się warsztaty z animacji poklatkowej, które polegały na wykonaniu serii zdjęć obrazujących niewielkie przesunięcia przedmiotów i postaci. Odtworzone jedno po drugim tworzyły film. Bohaterem był Plastuś w świecie dinozaurów. W czwartek odbyły się zajęcia pod hasłem „Bezpieczne ferie”. Tego dnia sierż.szt. Łukasz Dumin rozmawiał z uczestnikami o bezpieczeństwie podczas zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci pytały również o zawód policjanta. Po rozmowie przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu. Na zakończenie ferii odbyła się zabawa karnawałowa w folkowym stylu. Dzieci zwiedziły Izbę Regionalną Ziemi Włoszczowskiej, gdzie poznały historię eksponatów. W Filii dla Dzieci odbył się wielki bal. „Folkowa Babka” porwała dzieci w taneczne pląsy. Nie zabrakło ciekawych zabaw. Dzieci z żalem opuszczały mury biblioteki.