Spotkanie DKK

colagegrudzien2018

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
                   w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie
                                          w dniu 17 grudnia 2018 r.

Dyskusyjny Klub Książki działa pod patronatem Instytutu Książki

„Dygot” Jakuba Małeckiego to kolejna powieść, czytana w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki. Na ostatnim w 2018 roku spotkaniu 11 klubowiczek dyskutowało o tym, że inność czy odmienność cały czas budzi kontrowersje i nie jest mile widziana. Wspólnie próbowałyśmy odpowiedzieć na pytania: na ile, na losy bohaterów wpływają dziejowe zawirowania i przepowiednie? A ile w życiu zależy od nas samych?

dygot

Jakub Małecki poprzez swoich bohaterów, mieszkańców niewielkiej wsi i małego miasta zarysował wydarzenia społeczno-polityczne. Na przykładzie trzech pokoleń pokazał jak zmienił się świat. Wydarzenia rozgrywają się w przedwojennej polskiej wsi, w latach PRL-u i współczesności. Zespala je uczucie dwojga odmieńców, introwertycznego albinosa i okaleczonej w płomieniach dziewczyny. Losy bohaterów naznaczone są licznymi dramatami, dygot, drżenie, niepokój, obecny jest na wszystkich kartach powieści. Zgodnie stwierdziłyśmy, że jest to bardzo dojrzała powieść, biorąc pod uwagę młody wiek autora.

„Dygot” Jakuba Małeckiego to mądra, niepokojąca i nie pozwalająca o sobie zapomnieć książka, warta przeczytania! Polecamy!

Na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zapraszamy w dniu 28 stycznia 2019r.