„Z ziemi włoskiej do Polski”

logozie1205

Dnia 28 listopada Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie odwiedzili uczniowie klasy IV d ze Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z wychowawczynią Panią Katarzyną Kuzincow. Uczniowie brali udział w lekcji bibliotecznej „Z ziemi włoskiej do Polski”, dotyczącej 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Uważnie wysłuchali opowiadania autorstwa Zofii Staneckiej „O niepodległą bazę”, które nawiązało do tematu lekcji. Następnie obejrzeli prezentację multimedialną o współtwórcy Legionów Polskich – Józefie Piłsudskim. Przymierzyli teczkę sztubaka – plecak polskiego ucznia z lat 20 oraz przejrzeli ówczesne czasopismo gimnazjalistki „Moda i Uroda”, czyli zwyczaje i sposoby spędzania wolnego czasu przez kobiety po pierwszej wojnie światowej.