Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

miski

Dnia 26 listopada przedszkolaki z grupy „Biedroneczki” na zaproszenie Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem misiem. Przybyły misie małe i duże, białe, brązowe i różowe. Każdy był piękny i wyjątkowy.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię pluszowego misia, bawiły się przy piosenkach „Jadą, jadą misie” i „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Dla dzieci przygotowano również wiele atrakcji m.in. zabawy ruchowe i gimnastyka z misiami, zgadywanki, układanie misiowych puzzli, zabawy z chustą animacyjną, a także degustacja miodku.

Przedszkolaki obejrzały bajki o najpopularniejszych misiach z czasów swoich rodziców m.in. o Misiu Uszatku i Misiu Colargolu. W czasie spotkania nie zabrakło głośnego czytania podczas, którego bibliotekarka przeczytała opowiadanie Czesława Janczarskiego pt: ”Bajki Misia Uszatka”.

Na zakończenie dzieci otrzymały dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia oraz słodki upominek.