Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Animacja poklatkowa

Animacja

Animacja

W poniedziałek 19 listopada 2018 roku Biblioteka Publiczna we Włoszczowie zorganizowała warsztaty z animacji poklatkowej.

Animacja poklatkowa – to technika znana od ponad 100 lat, obecnie przeżywa renesans dzięki nagrodzonym takim filmom animowanym jak „Piotruś i wilk”. W tej technice realizowane były znane i lubiane bajki: „Miś Uszatek”, „Muppety”, „Miś Coralgol”.

Animacja poklatkowa polega na wykonaniu serii zdjęć obrazujących niewielkie przesunięcia przedmiotów i postaci, które odtworzone jedno po drugim tworzą film. Do jej tworzenia wykorzystuje się różnorodne techniki, animację przedmiotów, lalek wycinanek czy plasteliny. Animacja poklatkowa nie wymaga znajomości rysunku, ani programu do postprodukcji filmowej. Wystarczy zwykły aparat, smartfon lub tablet i bezpłatny program do montażu.

Zajęcia rozpoczęły się krótkim wprowadzeniem na czym polega animacja poklatkowa, następnie przystąpiliśmy do tworzenia prostej scenografii wykorzystując: kredki, pisaki, mazaki oraz przygotowaliśmy postać z kartonu. Bohaterem naszego filmu był Antek. Następnie rozpoczęliśmy zdjęcia. Po każdym ujęciu nieznacznie przesunęliśmy postać i wykonaliśmy kolejne zdjęcie. Do tej pracy potrzeba było dożo cierpliwości i wytrwałości, której naszym małym animatorom nie brakowało. W zajęciach brały udział dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3 przy ulicy 1 Maja.

Być może film nie wyszedł idealny, ale zabawa w animatora była świetna.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk