logomis1203

25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W środę 28 listopada Biblioteka Publiczna w Koniecznie wraz z przedszkolakami świętowała Dzień Pluszowego Misia.

Tego dnia każde dziecko przyniosło ze sobą swojego przyjaciela - Misia, o którym mogło opowiedzieć kolegom. Dzieci zostały zaproszone przez bibliotekarkę do wspólnej zabawy . Na początek była gimnastyka ze swoim pluszakiem oraz zagadki obrazkowe. Przedszkolaki wspólnie ślicznie recytowały wierszyk o misiu, który przygotowały specjalnie na tę okazję. Wysłuchały także wierszyka Czesława Janczarskiego pt. : ,,Naprawiamy misia”. Było sporo śmiechu podczas zabawy "Stary niedźwiedź mocno śpi" ale najwięcej radości sprawiła dzieciom możliwość zabawy ze swoim ukochanym pluszakiem. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki z misiem, które pięknie pokolorowane ozdobiły przedszkolną wystawkę.