Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

logodrabik

logodrabik

We wtorek 27 listopada w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie odbyły się dwa spotkania autorskie z Wiesławem Drabikiem, autorem ponad 200 książeczek dla dzieci. Najbardziej znane to: Awantura na podwórku, Łakomczucha, Kocie łakocie, Mundial na Pastwiskach. Autor zajmował się także tworzeniem ilustracji.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas drugich z włoszczowskich szkół podstawowych. Autor opowiadał dzieciom jak powstają książki oraz recytował fragmenty swoich bajek. Zadawał wiele zabawnych zagadek, a za poprawne odpowiedzi rozdawał nagrody – naklejki i zakładki do książek. Dzieci, które uzbierały ich najwięcej otrzymały książki z dedykacją pisarza. Pan Wiesław ma bardzo duże poczucie humoru i rymuje na zawołanie, dlatego podczas spotkania było bardzo wesoło. Każde dziecko mogło poprosić o autograf i zakupić książeczkę pisarza.

Spotkania zorganizowane zostały przez Fundację Centrum Edukacji dla Rozwoju we współpracy z Biblioteką Publiczną we Włoszczowie w ramach zadania publicznego "A my czytamy", współfinansowanego ze środków Gminy Włoszczowa.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk