Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

logodrabik

We wtorek 27 listopada w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie odbyły się dwa spotkania autorskie z Wiesławem Drabikiem, autorem ponad 200 książeczek dla dzieci. Najbardziej znane to: Awantura na podwórku, Łakomczucha, Kocie łakocie, Mundial na Pastwiskach. Autor zajmował się także tworzeniem ilustracji.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas drugich z włoszczowskich szkół podstawowych. Autor opowiadał dzieciom jak powstają książki oraz recytował fragmenty swoich bajek. Zadawał wiele zabawnych zagadek, a za poprawne odpowiedzi rozdawał nagrody – naklejki i zakładki do książek. Dzieci, które uzbierały ich najwięcej otrzymały książki z dedykacją pisarza. Pan Wiesław ma bardzo duże poczucie humoru i rymuje na zawołanie, dlatego podczas spotkania było bardzo wesoło. Każde dziecko mogło poprosić o autograf i zakupić książeczkę pisarza.

Spotkania zorganizowane zostały przez Fundację Centrum Edukacji dla Rozwoju we współpracy z Biblioteką Publiczną we Włoszczowie w ramach zadania publicznego "A my czytamy", współfinansowanego ze środków Gminy Włoszczowa.