RECEPTA NA UŚMIECH- SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

pielegniarka

W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” zachęcającej do wspólnego czytania, dnia 21.11.2018r. Filia Biblioteki Publicznej w Kurzelowie wraz z przedszkolem zaprosili panią pielęgniarkę Renatkę Łowicką.

Dla grupy dzieciaków nadarzyła się więc okazja, by wspólnie z naszym gościem odkryć wiele tajemnic zawodu pielęgniarki oraz pokonać lęk przed różnymi zabiegami medycznymi.

Pani Renatka na początek przeczytała opowiadanie Ralfa Butschkowa „Mam przyjaciółkę pielęgniarkę”. Zaprezentowała, także dzieciom różne przyrządy medyczne konieczne w jej pracy, wyjmując je kolejno z czerwonej torby. Były to m.in. plastry, bandaże, rękawiczki, aparat do pomiaru cukru i ciśnienia.

Na zakończenie dzieci wręczyły pani pielęgniarce podziękowanie i kolorową laurkę. Oczywiście wszystkie przedszkolaki otrzymały od gościa słodką niespodziankę.

Serdecznie dziękujemy pani Renatce za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.