Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

RECEPTA NA UŚMIECH- SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

pielegniarka

pielegniarka

W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” zachęcającej do wspólnego czytania, dnia 21.11.2018r. Filia Biblioteki Publicznej w Kurzelowie wraz z przedszkolem zaprosili panią pielęgniarkę Renatkę Łowicką.

Dla grupy dzieciaków nadarzyła się więc okazja, by wspólnie z naszym gościem odkryć wiele tajemnic zawodu pielęgniarki oraz pokonać lęk przed różnymi zabiegami medycznymi.

Pani Renatka na początek przeczytała opowiadanie Ralfa Butschkowa „Mam przyjaciółkę pielęgniarkę”. Zaprezentowała, także dzieciom różne przyrządy medyczne konieczne w jej pracy, wyjmując je kolejno z czerwonej torby. Były to m.in. plastry, bandaże, rękawiczki, aparat do pomiaru cukru i ciśnienia.

Na zakończenie dzieci wręczyły pani pielęgniarce podziękowanie i kolorową laurkę. Oczywiście wszystkie przedszkolaki otrzymały od gościa słodką niespodziankę.

Serdecznie dziękujemy pani Renatce za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk