Sobotnia Bajkolandia

logobaj1121

W sobotę 17 listopada w Filii dla Dzieci odbyły się warsztaty czytelniczo – aktorskie „Bezpiecznie przez życie”. Zajęcia realizowane są przez Fundację Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie, a współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Gminy Włoszczowa. Jest to zadanie publiczne pod hasłem „Wygraj z nudą 3!”. Warsztaty przeprowadziły: Pani Katarzyna Kuzincow, Pani Agnieszka Skrobisz, Pani Anna Drążyk oraz asp. Monika Jałocha z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie.

Na zajęciach uczniowie czytali swoje opowiadania, które dotyczyły bezpieczeństwa. Warto wspomnieć, że niebawem mają być wydane. Stanowiły one inspirację do dyskusji o tym co wolno, a czego lepiej nie robić. Dzieci doskonale wiedziały, że nie można rozmawiać z nieznajomymi, brać od nich słodyczy oraz chodzić samemu do lasu. Natomiast asp. Monika Jałocha przypomniała o bezpiecznym poruszaniu się na jezdni w formie quizu, z którym dzieci również poradziły sobie bardzo dobrze. Następnie grały w gry edukacyjne i wykonywały rysunki dotyczące czytanych wcześniej opowiadań. Były to bardzo ciekawe zajęcia.