Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Śpiewana historia Polski – koncert gitarowy

KubaMalicki

KubaMalicki

Ponad 100 osób wysłuchało koncertu gitarowego Kuby Michalskiego zatytułowanego „Śpiewana historia Polski”. To już kolejne wydarzenie zorganizowane przez Bibliotekę, a wpisujące się w obchody 100. lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczestnikami koncertu, który odbył się 13 listopada br. byli m.in. czytelnicy Biblioteki oraz młodzież włoszczowskich szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami. „Śpiewana historia Polski” to poetycko-muzyczna opowieść o historii Polski (od Jagiellonów do czasów współczesnych), na którą składają się piosenki poetyckie, ballady i pieśni legionowe. Wysłuchaliśmy m.in. utworu W. Bełzy „Husarz”, piosenek J. Kaczmarskiego -„Samosierra”, „Rozbite oddziały”, „Ballada wrześniowa”, „Mury”. Ciekawie zabrzmiały utwory A. Asnyka „ Daremne żale”, C.K. Norwida „Moja piosenka”, J. Tuwima „Stoi na stacji lokomotywa”, K. I. Gałczyńskiego „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte” oraz Z. Herberta „Wilki”.

Na zakończenie koncertu wspólnie zaśpiewaliśmy utwór L. Cohena „Hallelujah” oraz polską pieśń wojskową z 1918 roku pt. „Szara piechota”, a następnie wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk