Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Mirabelka - kiełkująca historia w 100licy"

logo mirabelka

logo mirabelka

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie wzięła udział w akcji „Mirabelka - kiełkująca historia w 100licy". Celem akcji było rozbudzenie zainteresowania historią Polski i wspólne świętowanie 100. rocznicy niepodległości.

W ramach akcji biblioteka zorganizowała warsztaty na podstawie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza, w których wzięli udział uczniowie klasy II c ze Szkoły Podstawowej nr 1 we Włoszczowie wraz z wychowawczynią Panią Agnieszką Skrobisz. Wysłuchali fragmentów książki, które były okazją do dyskusji na temat II wojny światowej oraz trudów życia w getcie warszawskim. Obejrzeli wywiad z autorem i poznali miejsca, które zostały opisane w książce. Następnie w grupach uczniowie układali puzzle z okładką książki i wspólnie stworzyli pracę plastyczną obrazującą tytułową Mirabelkę. Za aktywny udział w zajęciach drugoklasiści otrzymali pamiątkowy dyplom.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk