Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Nasza Ojczyzna – Polska”

logoojcz1115

logoojcz1115

Dnia 11 listopada 2018 roku obchodziliśmy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z okazji tego wyjątkowego i ważnego święta Biblioteka Publiczna w Koniecznie zaprosiła uczniów klasy II Szkoły Podstawowej w Koniecznie do udziału w zajęciach.

W środę 7 listopada w bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna związana z 100. rocznicą odzyskania niepodległości. Na początku spotkania bibliotekarka w skrócie przybliżyła dzieciom najważniejsze fakty historyczne związane z utratą i ponownym odzyskaniem wolności przez Polskę. Uczniowie wysłuchali legendy „Wars i Sawa” oraz rozmawiali o symbolach narodowych i szacunku do nich. Dzieci doskonale wiedziały co oznacza Biały Orzeł na godle oraz co symbolizują barwy na fladze Polski. Następnie rozegrały partię gry edukacyjnej ,,Polak Mały” , która polegała na ułożeniu w poprawnej kolejności słów hymnu. Bez problemu poradziły sobie także z rozwiązaniem krzyżówki oraz rebusu.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk