„Nasza Ojczyzna – Polska”

logoojcz1115

Dnia 11 listopada 2018 roku obchodziliśmy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z okazji tego wyjątkowego i ważnego święta Biblioteka Publiczna w Koniecznie zaprosiła uczniów klasy II Szkoły Podstawowej w Koniecznie do udziału w zajęciach.

W środę 7 listopada w bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna związana z 100. rocznicą odzyskania niepodległości. Na początku spotkania bibliotekarka w skrócie przybliżyła dzieciom najważniejsze fakty historyczne związane z utratą i ponownym odzyskaniem wolności przez Polskę. Uczniowie wysłuchali legendy „Wars i Sawa” oraz rozmawiali o symbolach narodowych i szacunku do nich. Dzieci doskonale wiedziały co oznacza Biały Orzeł na godle oraz co symbolizują barwy na fladze Polski. Następnie rozegrały partię gry edukacyjnej ,,Polak Mały” , która polegała na ułożeniu w poprawnej kolejności słów hymnu. Bez problemu poradziły sobie także z rozwiązaniem krzyżówki oraz rebusu.