„Polska - moja Ojczyzna”

logolis1114

Dnia 8 listopada uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 1 we Włoszczowie uczestniczyli w zajęciach pod hasłem „Polska - moja Ojczyzna”. Lekcja biblioteczna była poświęcona niepodległości oraz wielkiemu Polakowi - Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o życiu i działalności Marszałka Piłsudskiego. Wysłuchali również opowiadania autorstwa Zofii Staneckiej pt.: „O niepodległą bazę”, które doskonale nawiązywało do pojęcia niepodległości. Następnie uczniowie dyskutowali o rozbiorach i o tym jak trudne było życie pod zaborami. Mogli również przymierzyć teczkę sztubaka – czyli plecak ucznia z lat dwudziestych. Na koniec pracując w grupach układali godło Polski.