Światowy Dzień Postaci z Bajek

logobajki1113

We wtorek 6 listopada w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie odbył się bal Postaci z Bajek, w którym brały udział dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3 przy ulicy 1 Maja. Przedszkolaków przywitała Królewna Śnieżka, Piratka oraz Jessy z bajki „Toy Story”. Dzieci zaprezentowały przebrania księżniczek, piratów, Supermenów i innych bajkowych bohaterów. Piratka przeczytała dzieciom książkę pt.: ”Jake i piraci z Nibylandii” ze Złotej Kolekcji Bajek. Następnie przedszkolaki brały udział w zabawie, która wymagała dużego skupienia i sprytu. Miały za zadanie pomóc Kopciuszkowi w oddzieleniu grochu od fasoli. Wszystkie grupy poradziły sobie doskonale. Były również bajkowe zagadki i zabawa w skojarzenia. Imprezę zakończyły wspólne pląsy.