Znaki przeszłości, ślady współczesności

logo znaki

W dniu 30 października 2018 roku uczniowie ZPO nr 1 we Włoszczowie brali udział w grze ulicznej „Znaki przeszłości, ślady współczesności”. Była to forma uczczenia stulecia niepodległości Polski. Uczestnicy mieli za zadanie dotrzeć do miejsc pamięci na terenie Włoszczowy. Jednym z tych miejsc jest Izba Regionalna Ziemi Włoszczowskiej, do której młodzież zawitała. Zgromadzone eksponaty były wskazówką do rozwiązania krzyżówki. Wszyscy poradzili sobie doskonale z tym zadaniem.