Grupa Smerfów w Bibliotece

logosme1018

W dniu 16 października grupa Smerfów z Przedszkola Samorządowego Nr 2 odwiedziła Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie. Przedszkolaki zwiedziły Izbę Regionalną Ziemi Włoszczowskiej a następnie Filię dla Dzieci, gdzie brały udział w zajęciach z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Obejrzały film pt.: „Polak Mały” Instytutu Pamięci Narodowej o polskich symbolach narodowych. Dzieci dowiedziały się jak wygląda Godło Polski, co symbolizują czerwień i biel, dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią. Następnie układając cyfry od 1 do 123 dowiedziały się ile lat Polska była pod zaborami. W Czytelni Internetowej korzystając ze strony Instytutu Pamięci Narodowej grały w edukacyjne gry online.