Świętujemy urodziny Kubusia Puchatka!

logokub1017

Kubuś Puchatek to bohater dziecięcych książeczek. 14 października obchodził swoje 92 urodziny. Biblioteka Publiczna w Koniecznie wraz z dziećmi z oddziału „O” Szkoły Podstawowej postanowiła uczcić ten dzień.

15 października dzieci wraz z wychowawczynią odwiedziły bibliotekę. Na początku zajęć dowiedziały się jak powstała postać ich ulubionego bohatera. Opowiadania o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół są dzieciom dobrze znane więc nie miały żadnych problemów z rozwiązaniem zadań przygotowanych przez bibliotekarkę. Zadaniem dzieciaków było m.in. : rozwiązanie zagadek, rozpoznanie rekwizytów oraz ułożenie puzzli z mieszkańcami Stumilowego Lasu. Uczestnicy spotkania wysłuchali również opowiadania o Kubusiu z książki pt.: " Kubuś i przyjaciele".