Komputer nie taki str@szny – warsztaty komputerowe dla seniorów

logokomp1012

Dnia 10 października 2018 roku w Czytelni Internetowej rozpoczęła się X edycja warsztatów komputerowych dla seniorów pod hasłem „Komputer nie taki str@szny”. Zajęcia odbywają się w każdą środę. Podczas kursu seniorzy poznają podstawy korzystania z komputera oraz Internetu. Uczą się m.in. obsługi myszki i klawiatury, pisania dokumentu tekstowego, zakładania konta pocztowego, używania poczty elektronicznej oraz wyszukiwania informacji w sieci. Ponadto zapoznają się z serwisem społecznościowym Facebook. Uczestnicy warsztatów będą mieć także okazję do zdobycia innych umiejętności oraz przekonania się, że jeden komputer daje wiele możliwości.

Warsztaty komputerowe są bezpłatne. Mają na celu przede wszystkim przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób powyżej pięćdziesiątego roku życia.