Grupa Krasnali w Bibliotece

logokrasnale

Dnia 11 października Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie odwiedziła grupa Krasnali z Przedszkola Samorządowego nr 2. Dzieci zwiedziły Izbę Regionalną Ziemi Włoszczowskiej, gdzie poznały historię eksponatów i dowiedziały się do czego służyły. Następnie w Filii dla Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej związanej z 100. rocznicą odzyskania niepodległości. Po wysłuchaniu legendy „O Lechu, Czechu i Rusie”, rozmawiały o dawnej i dzisiejszej stolicy Polski oraz o tym czym dla każdego Polaka jest wolność. W grupach tworzyły wyrazy z rozsypanki literowej: Polska, Flaga, Hymn, a następnie układały godło Polski. Ze wszystkimi zadaniami poradziły sobie wyśmienicie.