„Polska – moja Ojczyzna”

logolek1011

W piątek 5 października Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie odwiedzili uczniowie klas II, III i IV ze Szkoły Podstawowej w Komornikach. Po zwiedzeniu biblioteki uczestniczyli w zajęciach pod hasłem „Polska – moja Ojczyzna”. Były to warsztaty zorganizowane w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczestnicy wysłuchali legendy „ O Lechu, Czechu i Rusie”. Następnie rozmawialiśmy o legendzie i symbolach narodowych. Dzieci zobaczyły jak zmieniał się wygląd godła na przestrzeni wieków. Wspólnie rozwiązywały krzyżówkę, której hasłem był Orzeł Biały. Uczniowie pracowali także w grupach zaznaczając na mapie dawne oraz obecną stolicę Polski. Dowiedzieli się również o tym, ile lat Polska była pod zaborami, jak wyglądało życie ludzi, którzy musieli podporządkować się zaborcom. Wszystkie dzieci mogły przymierzyć teczkę sztubaka czyli plecak ucznia z lat 20.