„Z siedmiu stron świata – Bajkowe Świętokrzyskie”

logo210818

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie włączyła się do kampanii społecznej pod hasłem „Z siedmiu stron świata – Bajkowe Świętokrzyskie”, której organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Pierwsze spotkanie odbyło się 9 sierpnia, na którym gościł burmistrz Grzegorz Dziubek. Ze zbioru przeczytał czeską baśń pt.: „Król czasu” o dwóch braciach: zamożnym i biednym. Była to dobra okazja do dyskusji o pomaganiu i uczciwości.

Kolejne spotkanie odbyło się 16 sierpnia. Tym razem dzieci gościły przedstawiciela KPP we Włoszczowie asp. Karola Batora. Słuchały baśni z Armenii pt.: „Czarodziejska róża” i baśni z Luksemburga „Myszka Katti”. Po przeczytaniu policjant nawiązał do tematu bezpieczeństwa i agresji wśród młodzieży. Uczestnicy chętnie rozmawiali z policjantem. To były bardzo udane spotkania.