Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Z siedmiu stron świata – Bajkowe Świętokrzyskie”

logo210818

logo210818

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie włączyła się do kampanii społecznej pod hasłem „Z siedmiu stron świata – Bajkowe Świętokrzyskie”, której organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Pierwsze spotkanie odbyło się 9 sierpnia, na którym gościł burmistrz Grzegorz Dziubek. Ze zbioru przeczytał czeską baśń pt.: „Król czasu” o dwóch braciach: zamożnym i biednym. Była to dobra okazja do dyskusji o pomaganiu i uczciwości.

Kolejne spotkanie odbyło się 16 sierpnia. Tym razem dzieci gościły przedstawiciela KPP we Włoszczowie asp. Karola Batora. Słuchały baśni z Armenii pt.: „Czarodziejska róża” i baśni z Luksemburga „Myszka Katti”. Po przeczytaniu policjant nawiązał do tematu bezpieczeństwa i agresji wśród młodzieży. Uczestnicy chętnie rozmawiali z policjantem. To były bardzo udane spotkania.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk