Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zajęcia wakacyjne w Bibliotece

logowak0730

logowak0730

W dniach 19 i 26 lipca 2018r. w Bibliotece Publicznej w Koniecznie odbyły się dwa kolejne spotkania z dziećmi z cyklu "Wakacje z książką".

Tematem pierwszych zajęć była postawa koleżeństwa i przyjaźni. Dzieci rozmawiały o życzliwości i koleżeństwie w grupie oraz wspólnie z bibliotekarką utworzyły "Dekalog przyjaźni". Uczestnicy spotkania wysłuchali także opowiadania pt. : "Przyjaciółka Smerfetki" o perypetiach małych, niebieskich Smerfów. Dzieciaki świetnie się bawiły podczas gier zespołowych i podczas zabawy "Sieć przyjaźni". Na zakończenie zajęć wykonywały portret swojego przyjaciela.

Drugie zajęcia miały charakter ekologiczny. Bibliotekarka omówiła z dziećmi pojęcie ekologii oraz ochrony środowiska. Dzieci rozwiązywały zagadki oraz zadania o tematyce ekologicznej. Uczestnicy zajęć mogli również sprawdzić swoją wiedzę na temat segregowania odpadków do odpowiednich pojemników. Wspólnie bawili się w "Grasz w zielone". Dzieci wysłuchały także książki pt. : "Martynka chroni przyrodę" oraz stworzyły plakat przedstawiający dwa oblicza Ziemi – czystą i zaśmieconą.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk