Zajęcia wakacyjne w Bibliotece

logowak0730

W dniach 19 i 26 lipca 2018r. w Bibliotece Publicznej w Koniecznie odbyły się dwa kolejne spotkania z dziećmi z cyklu "Wakacje z książką".

Tematem pierwszych zajęć była postawa koleżeństwa i przyjaźni. Dzieci rozmawiały o życzliwości i koleżeństwie w grupie oraz wspólnie z bibliotekarką utworzyły "Dekalog przyjaźni". Uczestnicy spotkania wysłuchali także opowiadania pt. : "Przyjaciółka Smerfetki" o perypetiach małych, niebieskich Smerfów. Dzieciaki świetnie się bawiły podczas gier zespołowych i podczas zabawy "Sieć przyjaźni". Na zakończenie zajęć wykonywały portret swojego przyjaciela.

Drugie zajęcia miały charakter ekologiczny. Bibliotekarka omówiła z dziećmi pojęcie ekologii oraz ochrony środowiska. Dzieci rozwiązywały zagadki oraz zadania o tematyce ekologicznej. Uczestnicy zajęć mogli również sprawdzić swoją wiedzę na temat segregowania odpadków do odpowiednich pojemników. Wspólnie bawili się w "Grasz w zielone". Dzieci wysłuchały także książki pt. : "Martynka chroni przyrodę" oraz stworzyły plakat przedstawiający dwa oblicza Ziemi – czystą i zaśmieconą.