Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wakacje z książką

logowak0718

logowak0718

Podczas wakacji Biblioteka Publiczna w Koniecznie serdecznie zaprasza dzieci do udziału w zajęciach, które pozwolą miło i ciekawie spędzić czas.

Dnia 5 lipca odbyło się pierwsze wakacyjne spotkanie pt.: ,, Ulubiona pora roku Kubusia Puchatka”, którego celem było utrwalenie charakterystycznych cech pór roku. Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy wprowadzającej do tematu zajęć. Dzieci wymieniły pory roku jakie występują w przyrodzie oraz wyjaśniły jaka jest ich ulubiona pora roku i dlaczego. Następnie bibliotekarka rozdała uczestnikom koperty w, których znajdowały się zagadki i zadania od czterech pór roku. Dzieci miały do wykonania m.in.: dopasowanie symboli (zwiastunów) do każdej pory roku oraz utrzymanie piórka (płatka śniegu) jak najdłużej w powietrzu. Uczestnicy zajęć wysłuchali także opowiadania pt.: ,, Moja ulubiona pora roku” z serii książek o Kubusiu Puchatku oraz wykonywali pracę plastyczną przedstawiającą drzewo w czterech porach roku.

Drugie zajęcia odbyły się 12 lipca i tym razem uczestnicy spotkania wraz z Bolkiem i Lolkiem przenieśli się do prehistorycznego świata dinozaurów. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem i chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez bibliotekarkę. Z zaangażowaniem porównywały figurki dinozaurów przyniesione do biblioteki z obrazkami w książce pt.: ,, Bolek i Lolek w świecie dinozaurów” . Dzieci zapoznały się z charakterystyką dinozaurów, budową ich ciała, sposobem poruszania się, odżywiania oraz zwyczajami i zachowaniem. We wcześniej stworzonych drużynach, układały „Dino- puzzle” oraz tworzyły skamieliny odciskając w masie solnej figurki dinozaurów. Bardzo wesoło było również podczas zabawy ruchowo - naśladowczej ,, Spacer dinozaurów”.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk