Wakacje z książką

logowak0718

Podczas wakacji Biblioteka Publiczna w Koniecznie serdecznie zaprasza dzieci do udziału w zajęciach, które pozwolą miło i ciekawie spędzić czas.

Dnia 5 lipca odbyło się pierwsze wakacyjne spotkanie pt.: ,, Ulubiona pora roku Kubusia Puchatka”, którego celem było utrwalenie charakterystycznych cech pór roku. Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy wprowadzającej do tematu zajęć. Dzieci wymieniły pory roku jakie występują w przyrodzie oraz wyjaśniły jaka jest ich ulubiona pora roku i dlaczego. Następnie bibliotekarka rozdała uczestnikom koperty w, których znajdowały się zagadki i zadania od czterech pór roku. Dzieci miały do wykonania m.in.: dopasowanie symboli (zwiastunów) do każdej pory roku oraz utrzymanie piórka (płatka śniegu) jak najdłużej w powietrzu. Uczestnicy zajęć wysłuchali także opowiadania pt.: ,, Moja ulubiona pora roku” z serii książek o Kubusiu Puchatku oraz wykonywali pracę plastyczną przedstawiającą drzewo w czterech porach roku.

Drugie zajęcia odbyły się 12 lipca i tym razem uczestnicy spotkania wraz z Bolkiem i Lolkiem przenieśli się do prehistorycznego świata dinozaurów. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem i chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez bibliotekarkę. Z zaangażowaniem porównywały figurki dinozaurów przyniesione do biblioteki z obrazkami w książce pt.: ,, Bolek i Lolek w świecie dinozaurów” . Dzieci zapoznały się z charakterystyką dinozaurów, budową ich ciała, sposobem poruszania się, odżywiania oraz zwyczajami i zachowaniem. We wcześniej stworzonych drużynach, układały „Dino- puzzle” oraz tworzyły skamieliny odciskając w masie solnej figurki dinozaurów. Bardzo wesoło było również podczas zabawy ruchowo - naśladowczej ,, Spacer dinozaurów”.