Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wakacje w Bibliotece

logowakacje0717

logowakacje0717

W dniach od 3 do 12 lipca w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie odbyły się zajęcia wakacyjne, w których brały udział dzieci w wieku od 5 do 9 lat.

Na pierwszych zajęciach pod hasłem „Mali strażnicy przyrody” dzieci, w grupach wykonywały ekogadżety. Wykazały się dużą kreatywnością, tworząc kuchenkę, półkę na samochody resoraki, sukienki i torebki. Uczestnicy rozwiązywali również ekologiczną krzyżówkę i rozmawiali o ochronie przyrody.

We wtorek 4 lipca odbył się wakacyjny piknik edukacyjny „Sieciaki na wakacjach”, który miał na celu edukację dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w Sieci oraz posługiwania się Internetem. Uczestnicy poznali sieciakowych bohaterów serwisu społecznościowego: Ajpi, Netkę, Komla i Spociaka, którzy towarzyszyli im w zapoznawaniu się z zasadami bezpieczeństwa w Sieci. Obejrzeli także trzy kreskówki o przygodach drużyny sieciaków – pt. „Nie podawaj swoich danych”, „Zabezpiecz swój komputer”, „Mów, jeśli coś jest nie tak”. Dzięki nim dowiedzieli się, jakie zagrożenia czają się w Internecie, jak się przed nimi bronić i gdzie zgłaszać niepokojące sytuacje. Następnie dzieci zostały zaproszone do Sieciakowej Strefy Rozrywki, gdzie czekały na nich, kolorowanki, rebusy, zagadki i krzyżówki. Chętnie odpowiadały na pytania wylosowane w SiecioMacie Losującym dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.

W czwartek 5 lipca urządziliśmy sobie mały seans filmowy z bajkami na ścianie. Uczestnicy zobaczyli jak dawniej dzieci urozmaicały sobie czas i jakie bajki oglądały. Największe zainteresowanie wzbudził „Zorro” i „Pchła Szachrajka”. Oczywiście jak na każdym seansie filmowym nie zabrakło świeżego popcornu.

Na kolejnym spotkaniu pod hasłem „Bezpieczne wakacje” gościliśmy Panią sierż. Monikę Jałochę z KPP we Włoszczowie i Panią Aleksandrę Włodarczyk z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej we Włoszczowie. Policjantka rozmawiała z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas wakacji oraz bezpiecznego poruszania się po drodze. Przypomniała jakich zasad należy przestrzegać, aby wakacyjny wypoczynek był bezpieczny. Uczestnicy otrzymali od policjantki zawieszki i odblaskowe bransoletki. Pani Aleksandra Włodarczyk, zwróciła uwagę na zdrowe odżywianie i dbanie o zęby. Dzieci oglądały edukacyjne bajki i chętnie dyskutowały.

Na zajęciach 11 lipca motywem przewodnim były morza i oceany. Dzieci przeglądały książki popularnonaukowe, a następnie wykonywały makiety podwodnego świata. W ich akwariach pływały rekiny, rybki, meduzy a nawet syreny.

Na ostatnich zajęciach dzieci wykonywały swoją zabawkę. Z płyt CD oraz korków powstały kolorowe bączki, którymi dzieci bardzo chętnie kręciły. Bawiliśmy się także w skojarzenia i inne gry zespołowe.

Zajęcia wzbogacone były o gry i zabawy edukacyjne z chustą animacyjną oraz głośne czytanie bajek.

Na wszystkich spotkaniach dzieci miały możliwość nauki języka angielskiego. Codziennie przez 30 minut Pani Beata Janaczek z Centrum Językowego Sayes prowadziła zajęcia z języka angielskiego. Poprzez zabawę uczyła dzieci nowych słówek i piosenek. Na zakończenie dzieci otrzymały podziękowania za uczestnictwo w zajęciach. Były także upominki dla tych najbardziej aktywnych uczestników lekcji.

Bardzo dziękujemy Pani Patrycji Wroneckiej i Pani Beacie Janaczek za ciekawe lekcje.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk