Komputer nie taki str@szny - zakończenie warsztatów

logowar0621

W dniu 18 czerwca 2018 roku zakończyła się kolejna już IX edycja warsztatów komputerowych dla seniorów pod hasłem „Komputer nie taki str@szny”.

Podczas spotkań prowadząca starała się w przystępny i przyjazny sposób pomóc w nabywaniu umiejętności korzystania z Internetu i różnych form komunikacji elektronicznej. Zakres tematyczny obejmował: podstawy obsługi komputera, tworzenie i edycję dokumentów tekstowych, wyszukiwanie informacji w Internecie, obsługę poczty elektronicznej. Uczestnicy przekonali się, że Internet jest przydatnym źródłem praktycznych informacji. Można odwiedzić stronę biblioteki, czy swojej gminy i dzięki temu być na bieżąco z informacjami ze swojego regionu można sprawdzić informacje z kraju i ze świata, pogodę, rozkład jazdy pociągów. Seniorzy przekonali się, że Internet może być również źródłem rozrywki i pozwala na rozwijanie swoich pasji i dzielenie się nimi. Wybierając odpowiednie portale mogą oglądać ciekawe filmy, reportaże, powtórki ulubionych seriali lub programów oraz słuchać muzyki czy audiobooków. Warsztaty były bezpłatne, dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestników. Spotkania przebiegały w przyjaznej atmosferze i miały na celu przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób powyżej 50 roku życia.