Akademia Młodego Internauty - zakończenie

logoakademia0621

W dniu 14 czerwca 2018 roku zakończyły się zajęcia komputerowe dla przedszkolaków. „Akademia Młodego Internauty” była prowadzona we współpracy z Samorządowym Przedszkolem nr 3, przy ul. 1 Maja we Włoszczowie, w ramach przysposabiania przedszkolaków do pracy z komputerem i Internetem.

Program warsztatów obejmował zapoznanie dzieci z regulaminem oraz omówienie działalności i zasad obowiązujących w Czytelni Internetowej. Celem warsztatów komputerowych dla dzieci było zapoznanie ich z zagadnieniami: jak działa komputer, do czego służy Internet, bezpieczne strony w Internecie. W przyjazny sposób zapoznanie przedszkolaków ze sprzętem komputerowym, zapoznanie lub przypomnienie sposobu prawidłowego włączania i wyłączania komputera, utrwalanie sprawności manualnej w zakresie posługiwania się myszką, płynne wskazanie i wybieranie za pomocą myszki, pojedyncze i podwójne kliknięcie, zaznaczanie „ciągnij i puść”, zmiana rozmiaru okna, znajomość i wprowadzanie znaków z klawiatury – małe i wielkie litery, litery ze znakiem diakrytycznym, cyfry. Wspomaganie procesów dydaktycznych poprzez gry edukacyjne, poznawanie liter, cyfr, układanie puzzli, kolorowanie, nauka samodzielnego otwierania stron internetowych oraz umiejętność korzystania z nich.

Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach, które odbywały się w Czytelni Internetowej przez cały rok szkolny.