Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Akademia Młodego Internauty - zakończenie

logoakademia0621

logoakademia0621

W dniu 14 czerwca 2018 roku zakończyły się zajęcia komputerowe dla przedszkolaków. „Akademia Młodego Internauty” była prowadzona we współpracy z Samorządowym Przedszkolem nr 3, przy ul. 1 Maja we Włoszczowie, w ramach przysposabiania przedszkolaków do pracy z komputerem i Internetem.

Program warsztatów obejmował zapoznanie dzieci z regulaminem oraz omówienie działalności i zasad obowiązujących w Czytelni Internetowej. Celem warsztatów komputerowych dla dzieci było zapoznanie ich z zagadnieniami: jak działa komputer, do czego służy Internet, bezpieczne strony w Internecie. W przyjazny sposób zapoznanie przedszkolaków ze sprzętem komputerowym, zapoznanie lub przypomnienie sposobu prawidłowego włączania i wyłączania komputera, utrwalanie sprawności manualnej w zakresie posługiwania się myszką, płynne wskazanie i wybieranie za pomocą myszki, pojedyncze i podwójne kliknięcie, zaznaczanie „ciągnij i puść”, zmiana rozmiaru okna, znajomość i wprowadzanie znaków z klawiatury – małe i wielkie litery, litery ze znakiem diakrytycznym, cyfry. Wspomaganie procesów dydaktycznych poprzez gry edukacyjne, poznawanie liter, cyfr, układanie puzzli, kolorowanie, nauka samodzielnego otwierania stron internetowych oraz umiejętność korzystania z nich.

Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach, które odbywały się w Czytelni Internetowej przez cały rok szkolny.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk