Poznajemy świat razem z Nelą Małą Reporterką

logonela0619

W dniu 14 czerwca w Filii dla Dzieci odbyły się zajęcia pod hasłem Poznajemy świat razem z Nelą Małą Reporterką, w których brały udział dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3 przy ulicy 1 Maja.

Nela w wieku 5 lat zaczęła podróżować przez Azję, Afrykę i Amerykę Południową. Dziś wydanych zostało już sześć książek oraz kilkadziesiąt reportaży i programów autorskich, które cieszą się dużą popularnością.

Na początek zajęć dzieci przeglądały przygotowaną wystawę książek z fascynującymi przygodami Neli oraz atlasy i książki przyrodnicze. Następnie śpiewając refren piosenki „Ja mam ciocię w samolocie” zespołu Gawęda wyruszyły w podróż do Azji, gdzie poznały Warana z wyspy Komodo. Przedszkolaki otrzymały kartki z literami, z których układały napis: WARAN Z KOMODO.

Po poznaniu Azji przyszła kolej na następną podróż tym razem do Afryki, gdzie dzieci poznały najbardziej charakterystyczne drzewo tego kontynentu czyli Baobab.

W ostatnią wycieczkę wybrały się do Ameryki Południowej. Tam przedszkolaki dowiedziały się dlaczego jezioro Laguna Colorado jest takie niezwykłe. Jego woda ma kolor intensywnie bordowy. Co ciekawe zamieszkujące tam flamingi, również są zabarwione na różowo. Kończąc wycieczkę dzieci odbiły swoje dłonie na kartce papieru tworząc flaminga.