BIBLIOTEKA PUBLICZNA w CZARNCY na FESTYNIE RODZINNYM

logofes0614

W dniu 27.05.2018 roku Biblioteka Publiczna Filia w Czarncy brała udział w Festynie Rodzinnym. Podczas tej plenerowej imprezy rozstrzygnięty został konkurs plastyczny " Ilustracja do ulubionej książki" zorganizowany przez Filię BP w Czarncy. W konkursie wzięło udział 27 uczestników z klas I-III oraz Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Czarncy. W każdej grupie wiekowej zostały przyznane po dwie nagrody książkowe, pozostałe dzieci, które wykonały ilustrację otrzymały upominki, ufundowane przez Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie.

Nagrody książkowe otrzymali: Oddział Przedszkolny: Wiktoria Rak, Hanna Fidera Klasa I : Igor Szafrański, Natalia Więcek Klasa II : Martyna Fatyga, Mateusz Jaskulski Klasa III : Michał Plich, Aleksandra Sobczyk

Upominki otrzymali: Oddział Przedszkolny: Kacper Błaut, Daria Gębka, Karolina Gielec , Julia Janiszewska,Szymon Jurek, Arkadiusz Małek, Zuzanna Rak, Jakub Sosnowski, Daniel Walczyk, Kacper Waligórski, Dawid Wrześniak Klasa I : Miron Plich, Kacper Skiba, Igor Więcek Klasa II : Kacper Klimas Klasa III : Patryk Błaut, Adam Plich, Milena Walczyk, Bartłomiej Wrześniak

Wszystkie prace plastyczne miały swój niepowtarzalny urok i walory artystyczne charakterystyczne dla dziecięcej twórczości. Cele konkursu zostały zrealizowane ,a mianowicie: zachęcenie dzieci do czytania, promocja Biblioteki w środowisku lokalnym, rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności wypowiedzi artystycznej dzieci. Pani bibliotekarka Ewa Plich podziękowała: wszystkim Uczestnikom, Rodzicom, Wychowawcom oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Czarncy za współpracę podczas przeprowadzania konkursu, Kołu Gospodyń Wiejskich w Czarncy za użyczenie miejsca do prezentacji stoiska BIBLIOTEKI.

Na stoisku Biblioteki Publicznej zaprezentowane były nowości książkowe dla dorosłych i dzieci. Powstała również wystawa prac plastycznych. Dzieci miały również przygotowany kolorowy zakątek na miły odpoczynek przy książkach.