Spotkanie autorskie

logoCesarz

W poniedziałek 11 czerwca w Filii dla Dzieci odbyło się spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem – grafikiem i współautorem „Pamiętnika grzecznego psa”, „Nowych przygód grzecznego psa” oraz „Przygód Filipka”. W spotkaniu wzięli udział czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włoszczowie.

Autor opowiadał o bohaterach swoich książek. Zwracał uwagę na emocje i uczucia zwierząt, które należy traktować z szacunkiem. Uczestnicy dowiedzieli się jak ważna jest psia przyjaźń. Następnie obejrzeli prezentację multimedialną na temat ras psów i ich cech charakterystycznych. Na koniec wysłuchały fragmentu opowiadania o psie Winterze. Miały również możliwość zakupienia książki z autografem autora.

Spotkanie zorganizowała Fundacja Centrum Edukacji dla Rozwoju i Biblioteka Publiczna we Włoszczowie w ramach zadania publicznego „A my czytamy” przy wsparciu finansowym Gminy Włoszczowa.