Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Noc Bibliotek

logonoc

logonoc

8 czerwca w Filii dla Dzieci z okazji ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” odbyły się zajęcia pod hasłem „Ukryte zakładki”. Udział wzięło 30 dzieci. Gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele KPP we Włoszczowie: asp. szt. Jacek Łapot i mł. asp. Zbigniew Lichosik. Rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji. Opowiadali także o pracy policji. Okazało się, że nie jeden chłopiec czy dziewczynka marzą, aby zostać policjantem. Wszyscy mogli z bliska zobaczyć radiowóz policyjny i do niego wsiąść.

Nawiązując do pracy policjanta oraz hasła akcji „Ukryte zakładki”, uczestnicy musieli stworzyć portret idealnego detektywa. Każdy z nich włożyć swój wkład w powstanie „Detektywa Szarlotki”. Pod jego okiem rozpoczęła się gra biblioteczna, której celem było wyszukiwanie kartek z ukrytym pytaniem na które należało poprawnie odpowiedzieć. Konkurencja ta zakończyła się remisem, grupa dziewczynek i chłopców spisała się na szóstkę. Mnóstwo radości sprawiła dzieciom zabawa z chustą animacyjną w „Czarodzieje, elfy i olbrzymy”. Prawie każde dziecko chciało zostać zawinięte jak naleśnik. Wykazując się sprytem, musiało uwolnić się z chusty

„Noc w Bibliotece” zgromadziła liczne grono dzieci, którym podobała się atmosfera zabawy wśród książek, że już nie mogą doczekać się na kolejne spotkanie.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk