Noc Bibliotek

logonoc

8 czerwca w Filii dla Dzieci z okazji ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” odbyły się zajęcia pod hasłem „Ukryte zakładki”. Udział wzięło 30 dzieci. Gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele KPP we Włoszczowie: asp. szt. Jacek Łapot i mł. asp. Zbigniew Lichosik. Rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji. Opowiadali także o pracy policji. Okazało się, że nie jeden chłopiec czy dziewczynka marzą, aby zostać policjantem. Wszyscy mogli z bliska zobaczyć radiowóz policyjny i do niego wsiąść.

Nawiązując do pracy policjanta oraz hasła akcji „Ukryte zakładki”, uczestnicy musieli stworzyć portret idealnego detektywa. Każdy z nich włożyć swój wkład w powstanie „Detektywa Szarlotki”. Pod jego okiem rozpoczęła się gra biblioteczna, której celem było wyszukiwanie kartek z ukrytym pytaniem na które należało poprawnie odpowiedzieć. Konkurencja ta zakończyła się remisem, grupa dziewczynek i chłopców spisała się na szóstkę. Mnóstwo radości sprawiła dzieciom zabawa z chustą animacyjną w „Czarodzieje, elfy i olbrzymy”. Prawie każde dziecko chciało zostać zawinięte jak naleśnik. Wykazując się sprytem, musiało uwolnić się z chusty

„Noc w Bibliotece” zgromadziła liczne grono dzieci, którym podobała się atmosfera zabawy wśród książek, że już nie mogą doczekać się na kolejne spotkanie.