Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie z muzyką – wizyta kapelmistrza w przedszkolu

logospo0606

logospo0606

Biblioteka Publiczna w Koniecznie w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” stara się szerzyć nawyki czytelnicze wśród dzieci, dlatego też 5 czerwca 2018 roku wraz z Przedszkolem Samorządowym zorganizowała spotkanie z panem Rafałem Bednarczykiem kapelmistrzem Orkiestry Dętej OSP w Koniecznie.

Podczas spotkania dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda oficjalny strój członków orkiestry strażackiej. Dowiedziały się jak nazywają się niezbędne narzędzia do pracy kapelmistrza czyli buława oraz batuta. Pan Rafał przyniósł ze sobą trąbkę oraz saksofon, które bardzo spodobały się dzieciom. Wyjaśnił również do jakiej rodziny instrumentów należą. Przybyły gość przeczytał przedszkolakom książeczkę o przygodach rezolutnej kotki Kici Koci pt.: ,,Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny”. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania dzięki czemu świetnie poradziły sobie z następnymi zabawami , które polegały na rozpoznaniu instrumentów na obrazkach i poprzez wydawane przez nie dźwięki. Na zakończenie przedszkolaki zatańczyły wesoło przy akompaniamencie pana Rafała. Z okazji niedawnego Dnia Dziecka przedszkolaki otrzymały od naszego gościa słodki upominek a od bibliotekarki kolorowanki. Bardzo dziękujemy panu Rafałowi za interesujące spotkanie oraz poświęcony czas.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk