„Śpiewająca Biblioteka”

logospiew0606

W dniu 5 czerwca Biblioteka Publiczna we Włoszczowie zorganizowała dla dzieci spotkanie literacko – muzyczne „Śpiewająca Biblioteka” z Edytą Zarębską – pisarką, ilustratorką i Robertem Zarębskim – muzykiem i kompozytorem. Pani Edyta opowiadała o swoim dzieciństwie i o swoich marzeniach. Mówiła, że jej największym marzeniem było zostać pisarką. Pan Robert zaśpiewał i zagrał autorską piosenkę pt.: „Mądra rzeka”. Dzieci również śpiewały i klaskały w rytm melodii. Następnie miały za zadanie odgadnąć, jaki rysunek wykonuje Pani Edyta, która stopniowo dorysowywała poszczególne elementy. Uczestnicy mieli mnóstwo pomysłów. Ostatecznie powstał piękny ślimak, który można podziwiać w Filii dla Dzieci.

Na zakończenie spotkania uczestnicy mogli zakupić książki i otrzymać autograf od autorki.