Seminarium wyjazdowe bibliotekarzy powiatu włoszczowskiego

logosem0525

23 maja 2018 roku odbył się kolejny wyjazd seminaryjno-szkoleniowy. Tym razem wyjechaliśmy do Muzeum Narodowego w Kielcach i Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie. Bibliotekarze zwiedzili wystawy stałe Muzeum Narodowego w Kielcach (dawny Pałac Biskupów Krakowskich). Kielecki Pałac jest najlepiej zachowaną oryginalną wczesnobarokową rezydencją pałacową z pierwszej połowy XVII wieku w Polsce. Zwiedzanie zaczęliśmy od Sanktuarium Marszałka Józefa Piłsudskiego, następnie udaliśmy się do wnętrz zabytkowych (XVII i XVIII w.) z zachowanym wystrojem (drewniane podłogi, dekoracje sztukatorskie, stropy belkowe i ramowe). Niezwykle ciekawe monety i banknoty mogliśmy zobaczyć w Gabinecie Numizmatycznym. Zwiedzanie zakończyliśmy w Ogrodzie Włoskim otworzonym na tyłach Pałacu w 2005 roku.

Wiedzę fachową wzbogaciliśmy w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie. Tutaj zapoznaliśmy się z niezwykle ciekawymi ofertami biblioteki i centrum kultury – spotkania autorskie i inne, koncerty, promocje książek, wycieczki, wyjazdy do teatru. Po zwiedzeniu Biblioteki i wymianie doświadczeń odbyło się szkolenie dot. pozyskiwania środków na działalność biblioteczną. Spotkanie poprowadził Andrzej Paździerz, dyrektor BCK w Piekoszowie.