Wycieczka przedszkolaków do Biblioteki

fotwyc0523

Dnia 10 maja 2018 roku dzieci z Przedszkola Samorządowego w Koniecznie wraz z opiekunkami wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Koniecznie.

Bibliotekarka, w przystępny sposób przybliżyła dzieciom historię powstania książki oraz opowiedziała o bibliotece, a także o sposobie korzystania z niej. Po krótkiej lekcji bibliotecznej poprosiła dzieci, by rozpoznały tytuły bajek po rekwizytach znajdujących się w kuferku oraz po ilustracjach przedstawiających bajkowych bohaterów . Przedszkolaki wysłuchały z uwagą opowiadania pt.: ,, Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę” autorstwa Ewy Stadtmüller. Spotkanie w bibliotece przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Wszystkim dzieciom bardzo podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Na pożegnanie obiecały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami.