Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka przedszkolaków do Biblioteki

fotwyc0523

fotwyc0523

Dnia 10 maja 2018 roku dzieci z Przedszkola Samorządowego w Koniecznie wraz z opiekunkami wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Koniecznie.

Bibliotekarka, w przystępny sposób przybliżyła dzieciom historię powstania książki oraz opowiedziała o bibliotece, a także o sposobie korzystania z niej. Po krótkiej lekcji bibliotecznej poprosiła dzieci, by rozpoznały tytuły bajek po rekwizytach znajdujących się w kuferku oraz po ilustracjach przedstawiających bajkowych bohaterów . Przedszkolaki wysłuchały z uwagą opowiadania pt.: ,, Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę” autorstwa Ewy Stadtmüller. Spotkanie w bibliotece przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Wszystkim dzieciom bardzo podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Na pożegnanie obiecały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk