Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uroczyste pasowanie na czytelnika

fotpas0523

fotpas0523

W dniu 15 maja 2018 roku uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią panią Lidią Rajczykowską zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej w Koniecznie. Tego dnia odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów w poczet czytelników biblioteki.

Dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza oraz co się dzieje z książką, zanim trafi na biblioteczną półkę. Uczniowie zostali zapoznani z księgozbiorem, zasadami wypożyczania książek oraz regulaminem biblioteki. Wysłuchali także wiersza pt.: ,, Skarga książki” , w którym książka skarży się na złe traktowanie i prosi, by traktowano ją z szacunkiem. Dzieci zanim jednak zostały pasowane na czytelników musiały rozwiązać ,,bajkowe” zagadki oraz prawidłowo odpowiedzieć na zadawane pytania. Po pomyślnym rozwiązaniu zadań uczniowie w skupieniu i powadze uroczyście złożyli przysięgę i zostali pasowani na czytelników biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom oraz zakładkę do książki.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie pierwszoklasistów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz doskonalenia umiejętności czytania.

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk