Uroczyste pasowanie na czytelnika

fotpas0523

W dniu 15 maja 2018 roku uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią panią Lidią Rajczykowską zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej w Koniecznie. Tego dnia odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów w poczet czytelników biblioteki.

Dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza oraz co się dzieje z książką, zanim trafi na biblioteczną półkę. Uczniowie zostali zapoznani z księgozbiorem, zasadami wypożyczania książek oraz regulaminem biblioteki. Wysłuchali także wiersza pt.: ,, Skarga książki” , w którym książka skarży się na złe traktowanie i prosi, by traktowano ją z szacunkiem. Dzieci zanim jednak zostały pasowane na czytelników musiały rozwiązać ,,bajkowe” zagadki oraz prawidłowo odpowiedzieć na zadawane pytania. Po pomyślnym rozwiązaniu zadań uczniowie w skupieniu i powadze uroczyście złożyli przysięgę i zostali pasowani na czytelników biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom oraz zakładkę do książki.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie pierwszoklasistów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz doskonalenia umiejętności czytania.