TYDZIEŃ BIBLIOTEK W KURZELOWIE

tydzczyt

Hasłem Tygodnia Bibliotek 2018 jest „(Do) Wolność Czytania”. Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek- jest to program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia oraz zainteresowania książką.

Wizyta przedszkolaków w bibliotece

W związku z obchodami Tygodnia Bibliotek 15 maja 2018r. Filię Biblioteki Publicznej w Kurzelowie odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego – grupa „Biedroneczki” wraz z opiekunami Panią Iwoną Solecką i Edytą Wilcząb

Wizyta miała na celu zapoznanie dzieci z biblioteką. Dla większości nie było to pierwsze spotkanie w naszej instytucji. Na początek pani bibliotekarka zapoznała przedszkolaków z zasadami przebywania w bibliotece. Dzieci dowiedziały się także, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Zobaczyły również jak wygląda karta czytelnika, karta książki. Dzieci z dużą uwagą wysłuchały czytanego opowiadania E. Stadtmuller pt: „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę” oraz chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał od bibliotekarza zakładkę do książki.

Spotkanie z panią dietetyk

17 maja 2018r. na zaproszenie Filii Biblioteki Publicznej i Przedszkola odbyło się spotkanie z panią dietetyk Eweliną Drożdżowską.

Podczas spotkania pani dietetyk zwróciła uwagę na ogromny wpływ diety, czyli tego co jemy na nasze zdrowie i funkcjonowanie organizmu. Gość wyjaśnił dzieciom co trzeba jeść aby nasza dieta była zbilansowana. Opowiadała też jak ważny jest dla nas ruch, gdyż nasza aktywność fizyczna jest również ważna jak zdrowe odżywianie i ściśle się ze sobą łączą. Pani dietetyk przeczytała dzieciom opowiadanie B. Wicher pt: „Detektyw Łodyga zaszyfrowany list”. W trakcie spotkania pani Ewelina przeprowadziła quiz dotyczący zdrowego odżywiania.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Ewelinie Drożdżowskiej za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek.