Pasowanie na Czytelnika

logopas0521

W dniach 8, 14 i 17 maja z okazji Tygodnia Bibliotek w Filii dla Dzieci odbyły się pasowania na Czytelnika uczniów klas pierwszych.

W zajęciach wzięli udział uczniowie włoszczowskich szkół. Pierwszaki zostały zapoznane z księgozbiorem oraz działaniem systemu bibliotecznego MAK+. Obejrzały prezentację multimedialną pt.: „Droga książki od pisarza do czytelnika”. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali opowiadania autorstwa Katarzyny Zychli pt.: „Jak Kinki i Konka szukały świata” oraz rozwiązywali bajkowe zagadki. Na koniec wszystkie dzieci zostały uroczyście pasowane na Czytelnika, a po złożeniu przysięgi otrzymały pamiątkowe dyplomy.