Wycieczka do Biblioteki

logocie0521

W dniu 16 maja Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie odwiedzili uczniowie klas IV-VII ze Szkoły Podstawowej w Cieślach.

W Filii dla Dzieci poznali księgozbiór i zasady korzystania z biblioteki. Bardzo ciekawił ich system biblioteczny MAK+ i jego funkcjonowanie. Jeden z uczniów przeczytał opowiadanie pt.: „Na ryby” autorstwa Renaty Piątkowskiej. Grupa zapoznała się również z pozostałymi agendami biblioteki: Wypożyczalnią dla Dorosłych, Czytelnią i Czytelnią Internetową. Zwiedzili Izbę Regionalna Ziemi Włoszczowskiej, gdzie wysłuchali informacji dotyczących historii powstania Izby i zobaczyli zgromadzone eksponaty.