Spotkanie autorskie z Panią Teresą Ostrowską

logoostr0511

10 maja uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 1 we Włoszczowie przybyli do biblioteki na spotkanie autorskie z pisarką Teresą Ostrowską. Spotkanie połączone było z promocją nowej książki pt.: „Warzywa z ogródka babci i dziadka”. Autorka opowiedziała dzieciom o bohaterach swoich bajek i o tym skąd czerpie pomysły. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali wierszy o owocach, warzywach i zdrowym trybie życia. Uczestnicy bardzo chętnie zadawali autorce pytania dotyczące nie tylko jej twórczości. Chcieli wiedzieć, czy pisarka uprawiała sport, jaki jest jej ulubiony owoc, czy powstanie kolejna książka. W przerwie uczniowie częstowali się ulubionymi owocami: jabłkami, bananami i winogronem, a Pani Teresa rozdawała autografy i książeczki. W kolejnej części dzieci rozwiązywały zagadki o zdrowiu, za które otrzymały drobne upominki.

Spotkanie zakończyło się rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pod hasłem „ZDROWIE KOCHAMY, WIĘC O NIE DBAMY!”. Wpłynęło czterdzieści prac z których nagrodzono osiem. Laureaci otrzymali ciekawe gry edukacyjne, puzzle i książki. Wszystkie dzieci otrzymały także zdrowe soki owocowe.

Bardzo dziękujemy Pani Teresie Ostrowskiej za ciekawe spotkanie, ufundowanie nagród i poczęstunku.