Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie autorskie z Panią Teresą Ostrowską

logoostr0511

logoostr0511

10 maja uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 1 we Włoszczowie przybyli do biblioteki na spotkanie autorskie z pisarką Teresą Ostrowską. Spotkanie połączone było z promocją nowej książki pt.: „Warzywa z ogródka babci i dziadka”. Autorka opowiedziała dzieciom o bohaterach swoich bajek i o tym skąd czerpie pomysły. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali wierszy o owocach, warzywach i zdrowym trybie życia. Uczestnicy bardzo chętnie zadawali autorce pytania dotyczące nie tylko jej twórczości. Chcieli wiedzieć, czy pisarka uprawiała sport, jaki jest jej ulubiony owoc, czy powstanie kolejna książka. W przerwie uczniowie częstowali się ulubionymi owocami: jabłkami, bananami i winogronem, a Pani Teresa rozdawała autografy i książeczki. W kolejnej części dzieci rozwiązywały zagadki o zdrowiu, za które otrzymały drobne upominki.

Spotkanie zakończyło się rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pod hasłem „ZDROWIE KOCHAMY, WIĘC O NIE DBAMY!”. Wpłynęło czterdzieści prac z których nagrodzono osiem. Laureaci otrzymali ciekawe gry edukacyjne, puzzle i książki. Wszystkie dzieci otrzymały także zdrowe soki owocowe.

Bardzo dziękujemy Pani Teresie Ostrowskiej za ciekawe spotkanie, ufundowanie nagród i poczęstunku.

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk