ŚWIĘTO KSIĄŻKI

logoswi0508

Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI w dniu 23 i 26.04. 2018 r. w FILII BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ w Czarncy odbyły się zajęcia pod hasłem: " Z książką za pan brat" dla dzieci z klas I, II i III.

Na początku uczestnicy spotkania rozmawiali o książkach, które czytają, o bibliotece i o zasadach korzystania z jej zasobów. Następnie, każde dziecko wybrało sobie książeczkę, która je szczególnie zainteresowała i próbowało uzasadnić swój wybór. Dzieci omawiały również elementy budowy książki. W kolejnej części spotkania uczniowie wykonali zabawne zakładki do wybranych przez siebie książeczek, po czym z zapałem uczestniczyli w zabawach ruchowych kończących to spotkanie.

W dniu 26.04.2018 r. bibliotekę odwiedziły dzieci z Oddziału Przedszkolnego pod opieką pani Urszuli Wiśniewskiej. Mali czytelnicy wykazali się ogromnym zainteresowaniem książeczkami, które z ochotą przeglądali i omawiali. Dużą radość sprawiła im również zabawa w porządkowanie serii wydawniczych. Odkrywali również tajemnice książek, próbowali wskazać podstawowe elementy budowy książki. Na zakończenie wypożyczyli wybrane lektury.