Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ŚWIĘTO KSIĄŻKI

logoswi0508

logoswi0508

Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI w dniu 23 i 26.04. 2018 r. w FILII BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ w Czarncy odbyły się zajęcia pod hasłem: " Z książką za pan brat" dla dzieci z klas I, II i III.

Na początku uczestnicy spotkania rozmawiali o książkach, które czytają, o bibliotece i o zasadach korzystania z jej zasobów. Następnie, każde dziecko wybrało sobie książeczkę, która je szczególnie zainteresowała i próbowało uzasadnić swój wybór. Dzieci omawiały również elementy budowy książki. W kolejnej części spotkania uczniowie wykonali zabawne zakładki do wybranych przez siebie książeczek, po czym z zapałem uczestniczyli w zabawach ruchowych kończących to spotkanie.

W dniu 26.04.2018 r. bibliotekę odwiedziły dzieci z Oddziału Przedszkolnego pod opieką pani Urszuli Wiśniewskiej. Mali czytelnicy wykazali się ogromnym zainteresowaniem książeczkami, które z ochotą przeglądali i omawiali. Dużą radość sprawiła im również zabawa w porządkowanie serii wydawniczych. Odkrywali również tajemnice książek, próbowali wskazać podstawowe elementy budowy książki. Na zakończenie wypożyczyli wybrane lektury.

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk