Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Nasza planeta – Ziemia"

logozie0427

logozie0427

Dnia 26 kwietnia 2018r. w Bibliotece Publicznej w Koniecznie odbyły się zajęcia o charakterze ekologicznym. Udział w zajęciach wzięli uczniowie klasy III ,,b” wraz z wychowawczynią panią Ewą Rydzek. Celem zajęć było wzmocnienie w dzieciach świadomych postaw proekologicznych oraz poszerzenie wiedzy z zakresu ochrony przyrody.

Zajęcia zaczęliśmy od rozwiązania krzyżówki, której hasło było tematem naszych zajęć. Podczas rozmowy z bibliotekarką , dzieci dowiedziały się, co obecnie stanowi największe zagrożenie dla środowiska i co mieszkańcy Ziemi powinni zrobić, aby ją chronić. Uczniowie w dwóch grupach mieli do rozwiązania kilka zadań dotyczących segregacji śmieci, z którymi poradzili sobie bezbłędnie, wykazując się przy tym swoją wiedzą ekologiczną. Uczestnicy zajęć wysłuchali także opowiadania ,,Zaklinacz śmieci” z książki pt. : ,, Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych”. Na koniec dzieci z wychowawczynią podziękowały pani bibliotekarce za przeprowadzenie ciekawych zajęć i wręczyły jej piękny bukiet kwiatów. Dzieci natomiast otrzymały na pamiątkę spotkania kolorowanki.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk