"Nasza planeta – Ziemia"

logozie0427

Dnia 26 kwietnia 2018r. w Bibliotece Publicznej w Koniecznie odbyły się zajęcia o charakterze ekologicznym. Udział w zajęciach wzięli uczniowie klasy III ,,b” wraz z wychowawczynią panią Ewą Rydzek. Celem zajęć było wzmocnienie w dzieciach świadomych postaw proekologicznych oraz poszerzenie wiedzy z zakresu ochrony przyrody.

Zajęcia zaczęliśmy od rozwiązania krzyżówki, której hasło było tematem naszych zajęć. Podczas rozmowy z bibliotekarką , dzieci dowiedziały się, co obecnie stanowi największe zagrożenie dla środowiska i co mieszkańcy Ziemi powinni zrobić, aby ją chronić. Uczniowie w dwóch grupach mieli do rozwiązania kilka zadań dotyczących segregacji śmieci, z którymi poradzili sobie bezbłędnie, wykazując się przy tym swoją wiedzą ekologiczną. Uczestnicy zajęć wysłuchali także opowiadania ,,Zaklinacz śmieci” z książki pt. : ,, Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych”. Na koniec dzieci z wychowawczynią podziękowały pani bibliotekarce za przeprowadzenie ciekawych zajęć i wręczyły jej piękny bukiet kwiatów. Dzieci natomiast otrzymały na pamiątkę spotkania kolorowanki.