Wycieczki do Biblioteki

logowyc0426

W dniach 18,19, 20 i 23 kwietnia uczniowie klas 4 i 5 SP Nr 2 we Włoszczowie odwiedzili Bibliotekę Publiczna we Włoszczowie i Izbę Regionalna Ziemi Włoszczowskiej. W Filii dla Dzieci poznali księgozbiór i zasady korzystania z biblioteki. Chętnie słuchali opowiadań z książki pt.: „Nie ma nudnych dni” autorstwa Renaty Piątkowskiej. Poznali budowę książki i sami wymieniali poszczególne jej elementy. Zapoznali się również ze zbiorami Czytelni Internetowej i korzystali z komputerów. Zwiedzili również Izbę Regionalną Ziemi Włoszczowskiej, gdzie mieli okazję zobaczyć zgromadzone eksponaty. Szczególną uwagę uczniów zwróciły dawne przedmioty gospodarstwa domowego, urządzenia, pamiątki lokalne a także odznaczenia i medale.