Przedszkolaki w Izbie Regionalnej Ziemi Włoszczowskiej

logoprzed0416

W dniu 9.04.2018r. Izbę Regionalną Ziemi Włoszczowskiej odwiedziły przedszkolaki, aby zobaczyć przedmioty gospodarcze i urządzenia z dawnych lat. Poznały przeznaczenie tary do prania, żelazek na węgiel i duszę, dowiedziały się do czego służył sierp, cep, jak dawniej robiono masło. Bardzo uważnie obejrzały maszyny do pisania i liczenia, dawne projektory i rzutnik, maszyny do szycia i telefony, które szczególnie je zaciekawiły.