Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci we włoszczowskich przedszkolach

kogodziec0409

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest 2 kwietnia. W ten dzień urodził się duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Calineczka”, „Królowa Śniegu” czy „Brzydkie Kaczątko”. Jest to dobra okazja, aby promować literaturę dla dzieci. Nie przypadkowo więc, właśnie w tym czasie bibliotekarka gościła we włoszczowskich przedszkolach. Opowiedziała dzieciom o Andersenie i przeczytała kilka mniej znanych baśni. Aby zachęcić przedszkolaków do korzystania ze zbiorów biblioteki, wzięła ze sobą kolorowe książeczki. Dzieci bardzo chętnie przeglądały bajeczki i obiecały, że niebawem odwiedzą bibliotekę.