Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

logodzie0409

logodzie0409

Książki dla najmłodszych czytelników zachwycają ciekawą treścią oraz pięknymi ilustracjami. 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który został ustanowiony w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego pokolenia. 5 kwietnia 2018r. bibliotekarka z Filii w Koniecznie złożyła wizytę dzieciom z Przedszkola Samorządowego w Koniecznie, aby wspólnie z nimi uczcić ten dzień.

Na początku przedszkolaki zostały zapoznane z historią tego święta. Obchodzimy je w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzieci z chęcią odpowiadały na zadawane pytania dotyczące książkowych bohaterów oraz znakomicie poradziły sobie z zagadkami. Zadaniem dzieci było również rozpoznanie tytułu książki po okładce oraz dopasowanie do ilustracji przedstawiających krasnoludki z bajki o ,,Królewnie Śnieżce” ich imion. Nie zabrakło też głośnego czytania, milusińscy wysłuchali znanej baśni pt.: „Piękna i Bestia”. Bibliotekarka na pożegnanie wręczyła przedszkolakom szablony zakładek do książek, które mogły samodzielnie ozdobić.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk