Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

logodzie0409

Książki dla najmłodszych czytelników zachwycają ciekawą treścią oraz pięknymi ilustracjami. 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który został ustanowiony w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego pokolenia. 5 kwietnia 2018r. bibliotekarka z Filii w Koniecznie złożyła wizytę dzieciom z Przedszkola Samorządowego w Koniecznie, aby wspólnie z nimi uczcić ten dzień.

Na początku przedszkolaki zostały zapoznane z historią tego święta. Obchodzimy je w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzieci z chęcią odpowiadały na zadawane pytania dotyczące książkowych bohaterów oraz znakomicie poradziły sobie z zagadkami. Zadaniem dzieci było również rozpoznanie tytułu książki po okładce oraz dopasowanie do ilustracji przedstawiających krasnoludki z bajki o ,,Królewnie Śnieżce” ich imion. Nie zabrakło też głośnego czytania, milusińscy wysłuchali znanej baśni pt.: „Piękna i Bestia”. Bibliotekarka na pożegnanie wręczyła przedszkolakom szablony zakładek do książek, które mogły samodzielnie ozdobić.