Woda to życie

logofot0329

Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA WODY w dniach 22 i 26 marca w FILII BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ w Czarncy odbyły się zajęcia dla uczniów klasy I. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom jak ważna, dla nas ludzi żyjących na ZIEMI jest WODA i jak musimy o nią dbać. Na początku wizyty w bibliotece pierwszoklasiści zapoznali się z książkami dotyczącymi zasobów wodnych, ich ochrony oraz życia w wodzie. Pod kierunkiem pani bibliotekarki i pani wychowawczyni - Emilii Zawady wyszukiwali informacje o stworzeniach żyjących w wodzie. Szczególne zainteresowanie wzbudziły: latające ryby, ośmiornica, rekiny, mieczniki. Następnie, uczniowie oglądali i omawiali eksponaty związane z wodą: bursztyny, muszelki, rozgwiazdy, amonity. Najwięcej uwagi poświęcili tropikalnej muszli. Mili goście wykonali także ekologiczne kręgle wodne, które potem wykorzystali do zabawy oraz błękitne , papierowe kropelki na których zapisywali hasła promujące oszczędne korzystanie z wody. Na zakończenie wszyscy życzyli sobie mokrego ŚMIGUSA-DYNGUSA, niewątpliwie związanego z wodą i polskimi zwyczajami wielkanocnymi.