Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Światowy Dzień Poezji

logopoe0327

logopoe0327

Dnia 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji, z tej okazji Bibliotekę Publiczną w Koniecznie odwiedzili uczniowie kl. III Szkoły Podstawowej w Koniecznie wraz z wychowawczynią i opiekunem.

Światowy Dzień Poezji to święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku i obchodzone corocznie 21 marca. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

Na początku bibliotekarka przekazała dzieciom kilka informacji na temat tego święta oraz przeczytała głośno kilka wierszyków ze zbioru pt.: "Opowieści dla dzieci". Uczniowie mieli do wykonania również kilka zadań . Pierwsze zadanie polegało na dokończeniu zdań tak, aby się rymowały, drugie na odszukaniu par rymujących się słów spośród zestawu wyrazów, trzecie natomiast na utworzeniu jak największej liczby rymów do podanego wyrazu. Dzieci świetnie się bawiły rozwiązując zadania. Na zakończenie spotkania pięknie recytowały wiersz Juliana Tuwima pt.: "Ptasie radio" za co otrzymały dyplomy oraz słodki upominek.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk