Łączymy pokolenia

logopok0327

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazać młodym pokoleniom. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w czwartek 22 marca 2018 roku w Izbie Regionalnej Ziemi Włoszczowskiej gościliśmy Panie z Klubu Senior+ oraz przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego we Włoszczowie. Panie podzieliły się z dziećmi swoimi wspomnieniami z dzieciństwa dotyczącymi przygotowań wielkanocnych, opowiadały o świątecznych potrawach i tradycjach kultywowanych w ich domach. Przygotowywały wraz z dziećmi palemki wielkanocne oraz pisanki. Zajęcia przebiegły w miłej sympatycznej atmosferze, wprowadziły dzieci w wielkanocny nastrój i umiliły czas oczekiwania na święta.