Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Połącz przyjemne z pożytecznym"

ferie3

ferie3

Ferie są lubianą przez dzieci formą spędzania wolnego czasu. Na zajęciach pod hasłem „Połącz przyjemne z pożytecznym” zorganizowanych przez Filię Biblioteki Publicznej w Kurzelowie przygotowane zostały różne formy pracy. Spotkanie z okazji Światowego Dnia Kota rozpoczęło się od przeczytania opowiadania o przygodach kota Filemona i jego kolegi Bonifacego. Po wysłuchaniu historii o wizycie Filemona we młynie dzieci opowiadały o znanych kotach z bajek a następnie wspólnie sprawdzaliśmy naszą znajomość imion znanych kotów, tytułów kreskówek i utworów literackich. Poznawały, również rasy kotów domowych ich przyzwyczajenia i upodobania. Ostatnim punktem spotkania było wykonywanie rysunków kotów.

 

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu biblioteka zorganizowała zajęcia dla dzieci. W tym roku odbyły się one pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” Dzieci zapoznały zasady bezpiecznego korzystania z internetu na podstawie książki Zofii Staniszewskiej pt: „ Dzieci w sieci dobrych manier”. Uczestnicy spotkania, również obejrzeli kilka filmików na temat nieprawidłowych zachowań w sieci, rozwiązywali quiz i zaopiekowali się zagubioną owcą. Zadaniem dzieci było ubranie owieczki w zasady, które pozwoliłyby im bezpiecznie poruszać się w sieci z zachowaniem szacunku do innych.

Uczestnicy mogli, także bawić się w zgadywanki, quizy i kalambury.

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk