"Połącz przyjemne z pożytecznym"

ferie3

Ferie są lubianą przez dzieci formą spędzania wolnego czasu. Na zajęciach pod hasłem „Połącz przyjemne z pożytecznym” zorganizowanych przez Filię Biblioteki Publicznej w Kurzelowie przygotowane zostały różne formy pracy. Spotkanie z okazji Światowego Dnia Kota rozpoczęło się od przeczytania opowiadania o przygodach kota Filemona i jego kolegi Bonifacego. Po wysłuchaniu historii o wizycie Filemona we młynie dzieci opowiadały o znanych kotach z bajek a następnie wspólnie sprawdzaliśmy naszą znajomość imion znanych kotów, tytułów kreskówek i utworów literackich. Poznawały, również rasy kotów domowych ich przyzwyczajenia i upodobania. Ostatnim punktem spotkania było wykonywanie rysunków kotów.

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu biblioteka zorganizowała zajęcia dla dzieci. W tym roku odbyły się one pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” Dzieci zapoznały zasady bezpiecznego korzystania z internetu na podstawie książki Zofii Staniszewskiej pt: „ Dzieci w sieci dobrych manier”. Uczestnicy spotkania, również obejrzeli kilka filmików na temat nieprawidłowych zachowań w sieci, rozwiązywali quiz i zaopiekowali się zagubioną owcą. Zadaniem dzieci było ubranie owieczki w zasady, które pozwoliłyby im bezpiecznie poruszać się w sieci z zachowaniem szacunku do innych.

Uczestnicy mogli, także bawić się w zgadywanki, quizy i kalambury.