Ferie w Bibliotece

logoferie0222

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie odbyły się ciekawe zajęcia dla dzieci.

Pierwszego dnia odbyły się zajęcia dotyczące zapustów i ostatków w staropolskich zwyczajach. Uczestnicy dowiedzieli się jak dawniej świętowano ostatnie dni karnawału. Mieli także okazję zwiedzić Izbę Regionalną. Dzieci najbardziej zainteresowały przedmioty codziennego użytku – tary, maglownice i żelazka z duszą.

Drugiego dnia dzięki życzliwości Kina „Muza” we Włoszczowie, dzieci obejrzały bezpłatnie film animowany pt.: „Ostatni smok świata”. Wróciły z kina w wyśmienitych humorach.

Kolejnego dnia odbyły się zajęcia literacko – plastyczne. Po wysłuchaniu opowiadania autorstwa Ewy Mirkowskiej pt.: „Aster, mały robaczek” dzieci wykonywały ilustracje do tej historii. Powstały piękne dzieła sztuki.

W czwartek odbyły się zajęcia pod hasłem „Z Neciem bezpiecznie w Internecie”. Bibliotekarka przeczytała bajkę pt.: „Mój przyjaciel Necio”, która w przystępny sposób zapoznała dzieci z pojęciami: komputer, Internet. Rozwiązywały zadania, quizy i krzyżówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie, zapoznały się z zasadami, jakimi należy kierować się podczas korzystania z sieci i podzieliły się również swoimi doświadczeniami związanymi z komputerami i Internetem. Uczestnicy poznali stronę internetową www.necio.pl, która jest przeznaczona dla najmłodszych użytkowników Internetu, zawiera gry, które są zaproponowane, aby uczyć spostrzegawczości, logicznego i kreatywnego myślenia.

Piątkowy dzień upłynął pod hasłem „Spędzamy bezpieczne ferie”. Tego dnia gościliśmy funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. W przystępny i ciekawy sposób przybliżyli najmłodszym zasady bezpieczeństwa w czasie wolnym.

Ostatni dzień ferii w bibliotece bardzo podobał się dzieciom. Wysłuchały książki z wyborem pt.;”Tappi. O tym jak w Szepczącym Lesie zgubiły się trzy smoki” i stworzyły swoją własną przygodę, decydując o tym co Tappi ma zrobić w każdym rozdziale tej książki. Graliśmy w ciekawe gry planszowe, karciane i zręcznościowe. Dzieci grały w „Chińczyka”, „Pełny kurnik” i „Wygibasa”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się Memory i gra „Piotruś”.

Wszystkie zajęcia były wzbogacone o gry i zabawy integracyjne.