Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ferie w Bibliotece

logoferie0222

logoferie0222

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie odbyły się ciekawe zajęcia dla dzieci.

Pierwszego dnia odbyły się zajęcia dotyczące zapustów i ostatków w staropolskich zwyczajach. Uczestnicy dowiedzieli się jak dawniej świętowano ostatnie dni karnawału. Mieli także okazję zwiedzić Izbę Regionalną. Dzieci najbardziej zainteresowały przedmioty codziennego użytku – tary, maglownice i żelazka z duszą.

Drugiego dnia dzięki życzliwości Kina „Muza” we Włoszczowie, dzieci obejrzały bezpłatnie film animowany pt.: „Ostatni smok świata”. Wróciły z kina w wyśmienitych humorach.

Kolejnego dnia odbyły się zajęcia literacko – plastyczne. Po wysłuchaniu opowiadania autorstwa Ewy Mirkowskiej pt.: „Aster, mały robaczek” dzieci wykonywały ilustracje do tej historii. Powstały piękne dzieła sztuki.

W czwartek odbyły się zajęcia pod hasłem „Z Neciem bezpiecznie w Internecie”. Bibliotekarka przeczytała bajkę pt.: „Mój przyjaciel Necio”, która w przystępny sposób zapoznała dzieci z pojęciami: komputer, Internet. Rozwiązywały zadania, quizy i krzyżówki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie, zapoznały się z zasadami, jakimi należy kierować się podczas korzystania z sieci i podzieliły się również swoimi doświadczeniami związanymi z komputerami i Internetem. Uczestnicy poznali stronę internetową www.necio.pl, która jest przeznaczona dla najmłodszych użytkowników Internetu, zawiera gry, które są zaproponowane, aby uczyć spostrzegawczości, logicznego i kreatywnego myślenia.

Piątkowy dzień upłynął pod hasłem „Spędzamy bezpieczne ferie”. Tego dnia gościliśmy funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. W przystępny i ciekawy sposób przybliżyli najmłodszym zasady bezpieczeństwa w czasie wolnym.

Ostatni dzień ferii w bibliotece bardzo podobał się dzieciom. Wysłuchały książki z wyborem pt.;”Tappi. O tym jak w Szepczącym Lesie zgubiły się trzy smoki” i stworzyły swoją własną przygodę, decydując o tym co Tappi ma zrobić w każdym rozdziale tej książki. Graliśmy w ciekawe gry planszowe, karciane i zręcznościowe. Dzieci grały w „Chińczyka”, „Pełny kurnik” i „Wygibasa”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się Memory i gra „Piotruś”.

Wszystkie zajęcia były wzbogacone o gry i zabawy integracyjne.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk